Główna » Tutoriale » AutoCAD » Tabliczka rysunkowa i atrybuty tekstowe w AutoCAD cz.3

Tabliczka rysunkowa i atrybuty tekstowe w AutoCAD cz.3

We wcześniejszym tutorialu wstawiliśmy atrybuty tekstowe do tabliczki rysunkowej. Atrybuty tekstowe w swoim zamyśle są bezpośrednio powiązane z blokami, dlatego aby je wykorzystać, muszą one być zawarte w definicji danego bloku. W tym tutorialu zajmiemy się właśnie wykorzystaniem atrybutów bloku.

Atrybuty bloku

Rozpoczynamy od sprawdzenia dwóch ważnych zmiennych związanych z atrybutami bloku. Pierwszą z nich jest ATTREQ – ustawiamy jej wartość na 1, po to aby AutoCAD zawsze pytał o atrybuty tekstowe podczas wstawiania bloku. Drugą zmienną jest ATTDIA, której wartość należy ustawić na 1. Dzięki temu pytania o atrybuty będą wyświetlane w osobnym oknie.

Przechodzimy do sedna. Z tabliczki rysunkowej oraz wcześniej wpisanych “luźnych” atrybutów tekstowych wykonujemy BLOK. W momencie zamiany wybranych obiektów na blok, zostanie wyświetlone okno z pytaniem o atrybuty tekstowe, które zawarte są w nowo utworzonym bloku. Teraz bez przeszkód możemy wypełnić naszą tabliczkę rysunkową danymi. Możemy również zarządzać wszystkimi atrybutami zawartymi w blokach na naszym rysunku (polecenie MENATR) oraz modyfikować je. Zachęcam do obejrzenia całego filmu.

Jeżeli spodobał Ci się ten tutorial to polajkuj go, podziel się nim ze znajomymi lub dodaj swój komentarz. Jeżeli Ci się nie podobał to napisz w komentarzu co Ci nie odpowiada.

Wszystkie tutoriale zawarte są na stronie: Kurs AutoCAD

A koszulki znajdziecie TUTAJ :-)

Zobacz również:

AutoCAD 3D Modelowanie

AutoCAD 3D – #1 Wstęp do modelowania

Mimo, że domyślnie AutoCAD przeznaczony jest do wykonywania rysunków 2D, to jednak został wyposażony w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.