Główna » Blog » AutoCAD dla studentów za darmo
autocad dla studentów za darmo

AutoCAD dla studentów za darmo

Jesteś studentem? Uczysz się na politechnice czy uniwersytecie? W ramach zajęć szkolnych przygotowujesz dokumentację czy rysunki techniczne? Mam dobrą wiadomość dla Ciebie – możesz pobrać program AutoCAD dla studentów zupełnie za darmo! Nie dość, że uzyskasz darmowy dostęp do tego najpopularniejszego oprogramowania dla inżynierów, to będziesz mógł je pobrać w pełnej wersji. Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z pełni dobrodziejstw oferowanych przez program wliczając w to modelowanie 3d w AutoCAD-zie.

AutoCAD dla studentów

EDIT: Teraz proces zakładania konta można przyspieszyć. Omiń cztery rysunki poniżej i skorzystaj z tej krótkiej instrukcji:

  1. Przejdź tutaj: https://www.autodesk.com/education/free-software/autocad lub jeżeli szukasz innego softu Autodesk tutaj: https://www.autodesk.pl/education/free-educational-software#
  2. Stwórz konto:

Reszta procesu zakładania konta jest poniżej – od rys. 5.

Rozpocznijmy od przejścia na stronę firmy autodesk: http://www.autodesk.pl/ i zapoznajmy się z podstronami dotyczącymi wersji edukacyjnych programów Autodesk. Klikamy na Menu (Rys.1) i wybieramy STUDENCI I WYKŁADOWCY (Rys.2)

Autocad dla studentów - menu
Rys.1 Menu
Studenci i wykładowcy
Rys.2 Przejście z głównej strony na stronę edukacyjną

Zostaniemy przekierowani na stronę: http://www.autodesk.pl/education/country-gateway na której uzyskamy różne informacje dotyczące oprogramowania. Większość przydatnej wiedzy nt. pakietu edukacyjnego (dla studentów) uzyskamy jednak na anglojęzycznej wersji tej podstrony: http://www.autodesk.com/education/home

Jeżeli potrzebujesz nauczyć się solidnych fundamentów AutoCADa, to może zainteresuję Cię nasz kurs AutoCAD Podstawy tutaj

Jak założyć konto i pobrać program AutoCAD dla studentów zupełnie za darmo? Poniżej przedstawiam krok po kroku ten proces.

  • Klikamy Zaloguj się i wybieramy Społeczność akademicka
Logowanie i rejestracja
Rys. 3 Logowanie do społeczności edukacyjnej
  • Aby założyć nowe konto klikamy Signing up. (Jeżeli masz już konto, to tutaj się po prostu zaloguj)
Rejestracja
Rys. 4 Rejestracja (lub logowanie dla posiadających już konto)
  • Rozpoczynamy tworzenie konta o profilu edukacyjnym. Wybierz kraj swojej uczelni a następnie rolę – Student. W odkrytych polach wprowadź swoją datę urodzenia a następnie kliknij Next.
Profil edukacyjny dla konta
Rys. 5 Konto o profilu edukacyjnym
  • Wprowadzamy imię, nazwisko, email (w domenie uczelni) i hasło. Zaznaczamy odpowiednie checkbox’y i klikamy Sign up (Rys. 6). Później pojawi się komunikat z prośbą o weryfikację podanego e-maila (Rys. 7). Na tej stronie znajdziesz też linki do regulaminów korzystania z kont edukacyjnych.
koniec rejestracji
Rys. 6 Dane

 

 

weryfikacja
Rys. 7 Teraz sprawdź swój e-mail!

Na Twojej skrzynce w ciągu kilku chwil pojawi się e-mail z przyciskiem/linkiem do weryfikacji podanego przez Ciebie adresu email. Jeżeli go nie otrzymasz to sprawdź skrzynkę ze SPAM’em. Jeżeli to nie przyniesie skutku kliknij Resend (Rys. 7). Po weryfikacji będziesz mógł się zalogować do swojego nowego konta. Pozostanie już tylko ostatni etap konfiguracji konta edukacyjnego (a potem będziesz mógł pobrać program AutoCAD dla studentów i uczniów zupełnie za darmo). W tym ostatnim kroku musisz wybrać instytucję, czyli uczelnię której jesteś studentem (w pierwszym polu spróbuj wpisać np. Politechnika lub nazwę miasta uczelni np. Wrocław), obszar nauki np. Architektura, inżyniera, konstrukcja oraz okres uczęszczania od początku do końca studiów na wybranej uczelni. Teraz już masz konto i jesteś bardzo blisko zdobycia upragnionego programu :)

Pobieramy AutoCAD dla studentów

Aby pobrać program AutoCAD, zaloguj się do swojego konta i przejdź na stronę: http://www.autodesk.com/education/free-software/autocad

Wybierz wersję AutoCAD-a, system operacyjny oraz język. Po wybraniu uzyskasz informację o kluczu seryjnym – zostanie on także wysłany na podany przez Ciebie podczas rejestracji adres e-mail. Na końcu wybierz opcję “Zainstaluj”. Dzięki niej rozpocznie się proces automatycznego pobrania i instalowania programu. Program AutoCAD dla studentów możesz pobrać w formie instalatora i zainstalować w późniejszym czasie – do tego celu wybierz opcję “Pobierz”.

Pamiętaj, że wszystkie informacje znajdziesz przechodząc do swojego konta: Moje konto -> Zarządzanie. W tej zakładce znajdziesz swoje pobrania oraz klucze. Licencje edukacyjne wystawiane są na 3 lata. Po tym okresie program staje się nieaktywny.

konto
Rys. 8 Konto

AutoCAD w wersji student pozwoli Ci na bezpłatne wykorzystanie programu na studiach oraz rozwój umiejętności. Możliwe, że podczas nauki będziesz potrzebować dostępu do innych programów – podobnie jak w przypadku wersji edukacyjnej AutoCADa, możesz pobrać inne programy ze stajni Autodesk do modelowania 3D, architektury, animacji itd.

Mam nadzieję że ten wpis pomógł Ci w procesie tworzenia konta studenckiego na stronie Autodesk. Jeżeli znasz kogoś, komu mógłby się przydać ten wpis to podziel się nim z tą osobą lub podeślij mail z linkiem do niej – niech inni też z tego opisu skorzystają :) Zapraszam Cię na fanpage na facebooku a jeżeli dopiero zaczynasz naukę programu to skorzystaj z kursu AutoCAD na techtutor.pl.

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

AutoCAD wymagania sprzętowe

AutoCAD – wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe dla programu AutoCAD zmieniały się na przestrzeni czasu. Jeszcze 10 lat temu do …

Jeden komentarz

  1. Super rozwiązanie. Pamiętam, że ucząc się AutoCada na studiach zawsze był problem ze środkami, a koszt zakupienia był spory dlatego dobrze, że teraz pojawiła się wersja dla studentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a