Kurs Inventor Fusion

Umiejętność modelowania 3D dla dzisiejszych konstruktorów to wręcz niezbędna rzecz. Dzięki programom do tworzenia modeli 3D z łatwością wykonamy wizualizację projektowanego produktu, przeprowadzimy symulacje ruchu czy też symulacje MES (elementów skończonych), uzyskując ważne informacje mechaniczne związane z konstrukcją. Ważne aby swoją przygodę z modelowaniem rozpocząć od programów łatwych w obsłudze, gdzie różnego rodzaju czynności wykonuje się intuicyjnie a nazwy poleceń są zrozumiałe dla użytkownika. Naprzeciw tym wymaganiom staje program Inventor Fusion 2013 – z tego również powodu powstał kurs Inventor Fusion. Program można pobrać ze stron Autodesk: niestety firma Autodesk nie wprowadza uaktualnień dla Inventor Fusion a programu nie można już pobrać.

kurs inventorDzięki zaznajomieniu się z możliwościami Inventor Fusion, będziesz w stanie szybciej zrozumieć oraz nauczyć się obsługi Inventor Professional – mimo różnić w sposobie modelowania, programy posiadają podobne interfejsy. Należy zaznaczyć, że Inventor Fusion jest bardzo dobrym narzędziem do tworzenia modeli prototypowych oraz koncepcyjnych, które można dokładniej weryfikować w wersji Professional. Dzięki Fusion w niektórych projektach będziemy w stanie wykonać model szybciej niż w programie Professional – IF to program oparty na modelowaniu swobodnym elementów bryłowych. Kurs zawiera podstawowe informacje takie jak:

 • nauka rysowania szkiców w IF;
 • wymiarowanie
 • tworzenie brył
 • modyfikowanie brył
 • dokonywanie podstawowych operacji na geometrii

Nowy kurs Autodesk Inventor

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana nauką programu Autodesk Inventor to zapraszam Cię na mój kurs Autodesk Inventor od podstaw który stanowi bardzo dobre źródło wiedzy dla osób początkujących, które chcą nauczyć się modelowania 3D w parametrycznym systemie CAD. Szkolenie przygotowałem tak, aby każdy – nawet osoba niezwiązana wcześniej z jakimkolwiek systemem CAD – mógł przejść ten kurs.

Dlaczego warto zainteresować się tą pozycją? Powodów jest wiele:

 1. Kurs przygotowałem na najnowszej wersji Inventora: oznacza to, że szkolisz się na aktualnym interfejsie programu. Jest to wersja Professional.
 2. Szkolenie jest poukładane: oznacza to, że przechodzimy od rzeczy prostych, podstaw do bardziej zaawansowanych
 3. Nie pogubisz się, wszystkie tematy są poukładane w osobnych filmach
 4. Przedstawiam ideę działania hierarchicznych systemów CAD, działających na zasadzie drzewa z historią wykonywanych operacji modelowania 3D. Ta koncepcja wykorzystywana jest w innych modelerach 3D takich jak Solidworks (nie tylko Inventor)
 5. Oprócz modelowania części – poszczególnych modeli 3D – pokazuję również tzw. złożenia czyli pliki programu Inventor, w których łączę poszczególne modele 3D, w jedną działający przedmiot. Już na ekranie komputera możesz zobaczyć jak będzie funkcjonować Twoja maszyna.
 6. Omawiam działanie istotnych generatorów, które przyspieszają pracę konstruktora (generator wałków, ram, przekładni walcowych i innych)
 7. Po modelowaniu 3D zaprezentowałem sposób błyskawicznego tworzenia dokumentacji technicznej 2D Twoich modeli. Tak! Inventor automatycznie wygeneruje odpowiednie rzuty, tak aby zminimalizować konieczność ręcznego tworzenia rysunku.

Jeżeli jeszcze Cię nie przekonałem do sprawdzenia mojego nowego kursu Inventora, to obejrzyj trailer tego szkolenia oraz kilka moich słów do Ciebie :-)

Zobacz kurs

Jeżeli jednak nie chcesz skorzystać z powyższego profesjonalnego i aktualnego kursu, to zobacz filmy kursu Inventor Fusion (wycofanego)

Lekcja 1: Wstęp

[lyte id=”fezZs-o_m8A” /]

Lekcja 2: Szkice cz.1

[lyte id=”a96Z-1_-Bi0″ /]

Lekcja 3: Szkice cz.2

[lyte id=”bjiOaT8XrxU” /]

Lekcja 4: Modyfikacja cz.1

[lyte id=”amkl8jS7zJ8″ /]

Lekcja 5: Modyfikacja cz.2

[lyte id=”viQOkwC3Bn8″ /]

Lekcja 6: Modyfikacja cz.3

[lyte id=”G7kUihovteY” /]

Lekcja 7: Modyfikacja cz.4

[lyte id=”vv_5lhvchec” /]

 

Uwaga, Inventor Fusion (projekt pilotażowy) przekształcił się w Fusion 360, który jest programem płatnym ale posiada wersję bezpłatną – zobacz kurs. Obecnie nie można już pobrać żadnych wersji Inventor Fusion ze stron Autodesk

Jeżeli podoba Ci się kurs Inventor Fusion, to kliknij Lubię to poniżej oraz zasubskrybuj nasz kanał na YouTube! Możesz również zostawić komentarz i podzielić się z nami opinią o tym kursie.

[Google]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Promocja Urodzinowa - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a