7 najpopularniejszych artykułów z 2019 roku

W tym roku przybyło kilka nowych i ciekawych artykułów dotyczących nie tylko AutoCADa, ale także druku 3D i filamentów oraz rysunku technicznego. Postanowiłem zatem zrobić zestawienie 7  najpopularniejszych artykułów, które zostały opublikowane w 2019 roku.

W 2019 roku strona zanotowała ponad 275 tys. odsłon, przyciągając ponad 155 tys. użytkowników (co jest rekordem i wskazuje na coroczny wzrost ilości osób odwiedzających nasz serwis). Mocno rozwija się również nasza platforma z kursami CAD, która w tym roku osiągnęła 120 tys. odsłon co przełożyło się na ponad dwu-krotny wzrost w stosunku do 2018 roku.

TOP 7 na techtutor.pl w 2019 roku

Czas na nasze zestawienie, rozpoczynamy od miejsca siódmego.

7. Jak zmienić wymiary bloku w AutoCADzie

zmiana wymiarów bloku i skalowanie

Miejsce siódme w rankingu zajmuje artykuł dot. AutoCADa. W tym artykule opisany został sposób na skalowanie bloków w osiach, dzięki któremu można jednorodnie oraz niejednorodnie zmieniać wymiary odniesienia bloku. Tutorial zawiera również metodę zmiany wymiarów bloku dzięki utworzeniu tzw. bloku dynamicznego. Tematyka bloków dynamicznych poruszana jest szerzej w naszym kursie AutoCAD Zaawansowane Narzędzia.

Przeczytaj

6. G-code – polecenia i ważne informacje

g-code

G-code jest niezbędny do sterowania drukarkami 3D (oraz wieloma innymi maszynami takimi jak CNC itd.). Dzięki ciągom poleceń zapisanych w pliku, możliwe jest drukowanie modeli 3D, sterowanie osiami drukarki, ustawienie temperatur dyszy i stołu podgrzewanego. Jeżeli interesujesz się drukiem trójwymiarowym, to ten wpis pozwoli Ci poznać podstawy i zasady działania poleceń technologii addytywnej FDM. Jeżeli chcesz nauczyć się modelowania 3D pod druk 3D to spójrz na te 2 kursy: Kurs Fusion 360 oraz Kurs modelowanie 3D pod druk 3D.

Przeczytaj

5. Jak podzielić linię w AutoCAD na krótsze odcinki?

jak podzielić linię w AutoCAD

Miejsce piąte w rankingu zajmuje tutorial dotyczący dzielenia linii w AutoCAD. Post zawiera 2 popularne sposoby na podział linii. Jeżeli interesujesz się tematem AutoCADa, to z pewnością zainteresuje Cię kompletny kurs: Kurs AutoCAD Podstawy.

Przeczytaj

4. Retrakcja – co to jest i jak ją ustawić

retrakcja

Czwarte miejsce w rankingu w tym roku zajmuje artykuł omawiający tematykę retrakcji w druku 3D w technologii FDM. Retrakcja to wsunięcie filamentu na czas, w którym drukarka nie może nanosić materiału warstwy.

Przeczytaj

3. Symbole tolerancji geometrycznych na rysunku technicznym

symbole tolerancji geometrycznych - rysunek techniczny

Na 3. miejscu uplasował się artykuł z nowego działu na naszej stronie – “Dla Inżyniera”. Wpis związany jest z tolerancjami geometrycznymi na rysunku technicznym, zawierający dużą ilość ilustracji obrazujących ten temat.

Przeczytaj

2. Rysunek techniczny – zagadnienia podstawowe

rysunek techniczny oraz zagadnienia podstawowe

W tym roku 2 miejsce na podium zdobył artykuł dotyczący podstaw rysunku technicznego. Mimo, że opublikowaliśmy go pół roku temu, to już stał się bardzo popularnym oraz skondensowanym źródłem wiedzy. Zawarte w nim podstawy pozwolą zrozumieć zagadnienia rysunku technicznego.

Przeczytaj

1. Filamenty do druku 3D – PLA, ABS, PETG, TPU

filamenty do druku 3d - pla abs petg tpu

Zwycięzca naszego zestawienia! W materiale opisane zostały różne popularne filamenty do druku 3D w technologi FDM / FFF. Artykuł zawiera opis tworzyw, wady i zalety podczas drukowania, zalecenia związane z ustawieniem drukarki pod wydruk konkretnego filamentu oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu szpul.

Przeczytaj

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

AutoCAD wymagania sprzętowe

AutoCAD – wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe dla programu AutoCAD zmieniały się na przestrzeni czasu. Jeszcze 10 lat temu do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Promocja Urodzinowa - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a