NARZĘDZIA nakładki APlus dla AutoCAD-a

Nakładka APlus dla AutoCAD-a posiada narzędzia, które służą do mierzenia, wyrównywania czy czyszczenia obiektów zawartych w rysunkach. W powyższym tutorialu przedstawiono kilka poleceń-narzędzi APlus’a.

Narzędzia

Pierwszym poleceniem jest Angle calculator (AN), który służy do zaawansowanego pomiaru kąta. Wynikiem są kąty wewnętrzny oraz zewnętrzny podany w stopniach, wznios w procentach oraz wartość kąta w radianach. W celu szybkiego wyrównywania obiektów w pionie oraz poziomie względem konkretnego punktu zastosowano polecenia Align Vertical (ALV) oraz Align Horizontal (ALH). APlus posiada funkcję wykonywania obliczeń matematycznych na obiektach tekstowych zawierających liczby. Do tego celu wykorzystano Text Calculator (TCALC). Ostatnie z przedstawionych poleceń wykorzystano do czyszczenia rysunku. Polecenie PURGEALL usuwa puste obiekty, niepowiązane elementy, nieużywane warstwy czy zmienne, usunięte XREFY czy niepotrzebne skale – wszystko za pomocą jednego polecenia.

Zapraszam do obejrzenia tutoriala oraz do przetestowania nakładki APlus.

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a