Funkcje BETA w APlusie

Funkcje beta APlus-a to funkcje rozwojowe. Wśród nich znajdziemy polecenia służące do edycji atrybutów, nanoszenia koordynat wierzchołków figury na rysunku oraz wyrównania tekstu do linii.

Funkcje Beta

Pierwszą z funkcji beta jest polecenie ATTCASE, które umożliwia szybką zamianę wielkości liter według wybranego schematu w atrybutach tekstowych wybranych bloków. Polecenie LISTXY pozwala na błyskawiczne wstawienie koordynat wierzchołków danej figury w postaci bloków. Polecenie LISTXY odnosi sie do obiektów położonych na jednej płaszczyźnie, natomiast LISTXYZ pozwoli na nadanie koordynat punktom położonym w przestrzeni 3D. Ostatnie polecenie to ALT, które pozwala na wyrównanie tekstu do segmentu linii – wystarczy wybrać obiekt tekstowy oraz segment linii a tekst zostanie odpowiednio obrócony.

Zapraszam do obejrzenia tutoriala oraz do przetestowania nakładki APlus.   

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

wymiary

Wymiary oraz praca z LUW – APlus

Jak “zrobić” wymiary dla całej polilinii jednym kliknięciem oraz szybko obrócić LUW? Z pomocą przychodzi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a