Inventor Fusion – szkicowanie i bryła c.d.

Inventor Fusion – ciąg dalszy szkicowania

inventor fusion

Ten tutorial to koniec omawiania panelu SZKIC w Fusion. Zostały przedstawione główne polecenia związane z modyfikacją szkiców. W filmie omówiono możliwości wymiarowania (tutaj liniowego) wraz z parametryczną zmianą geometrii szkicu. Więzy zostaną omówione w późniejszych tutorialach. Oprócz polecenia utnij omówiono polecenie odsuń – większość poleceń w Inventorze to polecenia takie same bądź podobne do tych, które znajdziemy w AutoCADzie i jeżeli Państwo chcecie dowiedzieć się więcej o tych opcjach zachęcam do obejrzenia również niektórych tutoriali kursu AutoCAD (link poniżej). Na końcu filmu omówiono jeszcze wyciąganie szkicu, czyli utworzenie bryły i zarazem elementu 3D.

Tutaj znajdziesz kurs AutoCAD

a tutaj PEŁNY kurs InventorFusion!

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

modyfikowanie bryły

Inventor Fusion – modyfikowanie bryły cz.1

Modyfikowanie bryły W tym tutorialu omówiono kilka pierwszych i zarazem podstawowych narzędzi służących do modyfikacji …

Jeden komentarz

  1. Witam
    Jak można naszkicować linię przechodzącą przez punkty (X,Y,Z): (0,0,0), 100,0,0), (100,100,0), (100,100,100) ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a