Inventor Fusion – modyfikowanie bryły cz.1

Modyfikowanie bryły

modyfikowanie bryły

W tym tutorialu omówiono kilka pierwszych i zarazem podstawowych narzędzi służących do modyfikacji obiektu 3D. Modyfikowanie bryły ułatwić nam może użycie uniwersalnego polecenia PCHNIJ/CIĄGNIJ, które w zależności od tego czy wybierzemy za jego pomocą powierzchnię czy krawędź, będziemy mogli wykonywać albo wyciągnięcie albo zaokrąglenie. Następnie omówiono polecenie do zaokrąglania i fazowania. Na koniec przedstawiono sposób wykonywania otworów w bryle oraz omówiono różnego typu parametry otworów w programie Inventor Fusion. Polecenia modyfikujące są podobne do stosowanych w AutoCADzie:

Tutaj znajdziesz kurs AutoCAD

a tutaj PEŁNY kurs Inventor Fusion!

Zapraszam do komentowania oraz oglądania tutoriali dotyczących Inventor Fusion oraz przeglądnięcia darmowego kursu AutoCAD na stronie techtutor.pl (link powyżej)!

Wcześniejszy tutorial z Inventor Fusion dot. szkicowania znajdziesz TUTAJ

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

inventor fusion

Inventor Fusion – szkicowanie i bryła c.d.

Inventor Fusion – ciąg dalszy szkicowania Ten tutorial to koniec omawiania panelu SZKIC w Fusion. …

3 komentarze

  1. Skąd to pobrać zwłaszcza wersje Pl ?

  2. Skąd pobrać, zwłaszcza wersję Pl ?

    • Witam, Inventor Fusion dodawany był niegdyś do starszych wersji AutoCAD. Obecnie nie można już ściągnąć żadnej wersji Inventor Fusion ze stron Autodesk bo był to program pilotażowy, który przeistoczył się w Fusion 360 (program już niestety płatny). Możliwe że Fusion 360 jest dostępny na stronach platformy edukacyjnej Autodesk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a