Główna » Tutoriale » Inventor Fusion » Inventor Fusion – modyfikowanie bryły cz.1

Inventor Fusion – modyfikowanie bryły cz.1

Modyfikowanie bryły

modyfikowanie bryły

W tym tutorialu omówiono kilka pierwszych i zarazem podstawowych narzędzi służących do modyfikacji obiektu 3D. Modyfikowanie bryły ułatwić nam może użycie uniwersalnego polecenia PCHNIJ/CIĄGNIJ, które w zależności od tego czy wybierzemy za jego pomocą powierzchnię czy krawędź, będziemy mogli wykonywać albo wyciągnięcie albo zaokrąglenie. Następnie omówiono polecenie do zaokrąglania i fazowania. Na koniec przedstawiono sposób wykonywania otworów w bryle oraz omówiono różnego typu parametry otworów w programie Inventor Fusion. Polecenia modyfikujące są podobne do stosowanych w AutoCADzie:

Tutaj znajdziesz kurs AutoCAD

a tutaj PEŁNY kurs Inventor Fusion!

Zapraszam do komentowania oraz oglądania tutoriali dotyczących Inventor Fusion oraz przeglądnięcia darmowego kursu AutoCAD na stronie techtutor.pl (link powyżej)!

Wcześniejszy tutorial z Inventor Fusion dot. szkicowania znajdziesz TUTAJ

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

inventor fusion

Inventor Fusion – szkicowanie i bryła c.d.

Inventor Fusion – ciąg dalszy szkicowania Ten tutorial to koniec omawiania panelu SZKIC w Fusion. …

3 komentarze

  1. Skąd to pobrać zwłaszcza wersje Pl ?

  2. Skąd pobrać, zwłaszcza wersję Pl ?

    • Witam, Inventor Fusion dodawany był niegdyś do starszych wersji AutoCAD. Obecnie nie można już ściągnąć żadnej wersji Inventor Fusion ze stron Autodesk bo był to program pilotażowy, który przeistoczył się w Fusion 360 (program już niestety płatny). Możliwe że Fusion 360 jest dostępny na stronach platformy edukacyjnej Autodesk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a