Wtyczka YouTube czyli galeria filmów

wtyczka youtubePoszukujesz odpowiedniej wtyczki, dzięki której będziesz mógł tworzyć galerie filmów z YouTube w poście bądź na stronie WordPress? Poszukujesz sprawdzonego i prostego rozwiązania? Chcesz aby taka galeria miała dużą funkcjonalność oraz możliwości personalizacji? Tutaj przedstawię Tobie ciekawą opcję takiego rozwiązania! Zobaczysz jak w prosty i szybki sposób można tworzyć galerie czy wyświetlać filmy konkretnego użytkownika.

YouTube SimpleGallery – wtyczka YouTube

Jak sama nazwa wskazuje wtyczka YouTube SimpleGallery, to prosta w obsłudze galeria filmów, którą możemy zamieścić w poście. Po wyszukaniu, instalacji oraz aktywacji YouTube SimpleGallery możemy rozpocząć umieszczanie filmów. W tym celu we wpisie umieszczamy:

[youtubegallery]

Tytuł naszego filmu|https://www.youtube.com/watch?v=IHBU3EUU_v0

[/youtubegallery]

Oczywiście tytuł naszego filmu może być inny niż rzeczywisty tytuł filmu YT. Zaznaczę jeszcze, że nie musimy wpisywać tytułu oraz kreski pionowej tylko wpisać link filmu.

porównanie

Ważnymi opcjami są możliwości związane z dostosowywaniem wtyczki do własnych potrzeb. W panelu strony w: Ustawienia ->YouTube SimpleGallery, w zakładce Thumbnails możemy określić rozmiar miniatur filmów (użytkownik po kliknięciu na miniaturę filmu może go włączyć – dzięki temu na stronie nie musi ładować się cały zestaw odtwarzaczy z filmami) oraz ilość filmów w jednym rzędzie na stronie.

W zakładce Videos znajdziemy opcje takie jak Autoplay, dzięki której filmy będą włączane dopiero po kliknięciu na miniaturę, czy domyślną wielkość odtwarzacza. Dodatkowo ciekawą funkcją jest wybranie “Efektu” wyświetlania takiego jak FancyBox (wymaga zainstalowania wtyczki FancyBox). Dzięki niej odtwarzacz będzie wyświetlany w ten sposób:

fancybox

Link do strony wtyczki: http://wordpress.org/plugins/youtube-simplegallery/

Zachęcam do komentowania! Może znacie jeszcze inne ciekawe alternatywy dla tej wtyczki?

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

autocad dla studentów za darmo

AutoCAD dla studentów za darmo

Jesteś studentem? Uczysz się na politechnice czy uniwersytecie? W ramach zajęć szkolnych przygotowujesz dokumentację czy …

6 komentarzy

  1. Świetna sprawa! Bardzo przyda mi się to na moim blogu ponieważ jestem w przygotowaniu serii wideo tutoriali które łączą się w spójną całość.

    P.S. Korzystamy z tego samego motywu na blogach ;)

  2. U mnie bez instalacji wtyczki wyskakuje okno coś podobne jak fancy, ale nie można zamknąć, tzn, po kliknięciu przycisku zamknięcia X, zostaje na ekranie biały kwadrat !

  3. Po instalacji wtyczki to samo. Po kliknięciu w X biały kwadrat !

    • Witam, ciężko wróżyć z fusów. Może motyw sam w sobie obsługuje/ma wbudowany tego typu fancy (i np. trzeba przeszukać ustawienia motywu aby go wyłączyć).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a