poniedziałek , 23 Październik 2017
Główna » Kurs Inventor Fusion

Kurs Inventor Fusion

Umiejętność modelowania 3D dla dzisiejszych konstruktorów to wręcz niezbędna rzecz. Dzięki programom do tworzenia modeli 3D z łatwością wykonamy wizualizację projektowanego produktu, przeprowadzimy symulacje ruchu czy też symulacje MES (elementów skończonych), uzyskując ważne informacje mechaniczne związane z konstrukcją. Ważne aby swoją przygodę z modelowaniem rozpocząć od programów łatwych w obsłudze, gdzie różnego rodzaju czynności wykonuje się intuicyjnie a nazwy poleceń są zrozumiałe dla użytkownika. Naprzeciw tym wymaganiom staje program Inventor Fusion 2013 – z tego również powodu powstał kurs Inventor Fusion. Program można pobrać ze stron Autodesk: instalacja Windows 64 bity albo Windows 32 bity – niestety firma Autodesk nie wprowadza uaktualnień dla Inventor Fusion, jednak nadal można go pobrać dzięki wcześniej podanym linkom (styczeń 2014).

kurs inventorDzięki zaznajomieniu się z możliwościami Inventor Fusion, będziesz w stanie szybciej zrozumieć oraz nauczyć się obsługi Inventor Professional – mimo różnić w sposobie modelowania, programy posiadają podobne interfejsy. Należy zaznaczyć, że Inventor Fusion jest bardzo dobrym narzędziem do tworzenia modeli prototypowych oraz koncepcyjnych, które można dokładniej weryfikować w wersji Professional. Dzięki Fusion w niektórych projektach będziemy w stanie wykonać model szybciej niż w programie Professional – IF to program oparty na modelowaniu swobodnym elementów bryłowych. Kurs zawiera podstawowe informacje takie jak:

  • nauka rysowania szkiców w IF;
  • wymiarowanie
  • tworzenie brył
  • modyfikowanie brył
  • dokonywanie podstawowych operacji na geometrii

Zapraszam na kurs Inventor Fusion:

Lekcja 1: Wstęp

Inventor Fusion - Wstęp do łatwego modelowania 3D

Lekcja 2: Szkice cz.1

Inventor Fusion - wykonywanie szkiców cz.1

Lekcja 3: Szkice cz.2

Inventor Fusion - wykonywanie szkiców cz.2

Lekcja 4: Modyfikacja cz.1

Inventor Fusion - modyfikacja bryły cz.1

Lekcja 5: Modyfikacja cz.2

Inventor Fusion - modyfikacja bryły cz.2

Lekcja 6: Modyfikacja cz.3

Inventor Fusion - modyfikacja bryły cz.3 - SZYK, LUSTRO, PODZIAŁ

Lekcja 7: Modyfikacja cz.4

Inventor Fusion - modyfikacja bryły cz.4 - OBRÓT, PRZECIĄGNIĘCIE, WYCIĄGNIĘCIE

 

Uwaga, Inventor Fusion (projekt pilotażowy) przekształcił się w Fusion 360, który jest programem płatnym. Obecnie nie można już pobrać żadnych wersji Inventor Fusion ze stron Autodesk

Jeżeli podoba Ci się kurs Inventor Fusion, to kliknij Lubię to poniżej oraz zasubskrybuj nasz kanał na YouTube! Możesz również zostawić komentarz i podzielić się z nami opinią o tym kursie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zapisz się na newsletter!

Nie wysyłam spamu, bo sam go nie lubię