Przesuwanie oraz Zoom – wyświetlanie w AutoCAD

Przesuwanie oraz przybliżanie/oddalanie w AutoCAD najczęściej wykonujemy za pomocą myszki i w tym celu używamy rolki. Są jednak sposoby do precyzyjnego wyświetlania obrazu na monitorze bez konieczności manipulacji rolką. W tym tutorialu dowiesz się jak to zrobić.

Przesuwanie, zoom – metody

Przesuwanie i zoomowanie w AutoCADzie zostało również bardzo szeroko omówione w naszym najnowszym kursie AutoCAD Podstawy tutaj.

Aby sprawnie zmieniać obszar zainteresowania na naszym rysunku warto wykorzystywać przyciski w pasku nawigacji (polecenia PASEKNAW), który domyślnie wyświetlany jest z prawej strony okna programu. Najszybszym sposobem na przesuwanie obszaru wyświetlania jest wciśnięcie i trzymanie środkowego przycisku myszy (scrolla) oraz przesuwanie kursora myszy w kierunku docelowego punktu. Aby móc wyświetlić cały rysunek na monitorze wystarczy, że dwukrotnie klikniemy scrolla na myszce. Do wywołania opcji zoomowania za pomocą klawiatury posłużymy się poleceniem Z. Więcej informacji znajduje się w powyższym tutorialu!

Wszystkie tutoriale zawarte są na stronie: Kurs AutoCAD

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

projektowanie parametryczne

Projektowanie parametryczne w programach CAD

Projektowanie parametryczne to funkcjonalność dostępna w programach CAD od wielu lat. Niektóre programy bazują na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Promocja Urodzinowa - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a