Założenie bloga – początek krótkiego kursu

Założenie bloga

Założenie bloga WordPress Nie wiem, czy wiecie, ale techtutor.pl dziś świętuje swój pierwszy rok istnienia w sieci. Tworzenie oraz utrzymywanie strony/bloga to ciężkie zadanie dla admina z uwagi na  “czasożerny” charakter przedsięwzięcia :-) Ale jak widzicie, portal techtutor.pl ma się dobrze a ja powiem ze swojej strony, że się dopiero rozkręca. W związku z rozwojem tego portalu, postanowiłem wykonać krótką serię tutoriali “spontanicznych” poświęconych tworzeniu stron opartych na WordPress’ie. Wszystko dostępne na kanale YouTube.

Wybieramy hosting

Pierwszą kwestią jest wybór hostingu. I tutaj mamy dwie opcje: bezpłatną i płatną. Opcja bezpłatna to najczęściej uboższa wersja opcji płatnej (Genialne stwierdzenie, prawda? :-P ). Najczęstszą różnicą są limity transferu, przestrzeni dyskowej oraz dodatkową końcówkę domeny (domena n-tego rzędu) np. www.twojadomena.cba.pl w przypadku hostingu bezpłatnego. Ja w dzisiejszym tutorialu skupię się na hostingu darmowym oferowanym przez stronę cba.pl. Założenie bloga jak i konfiguracja oraz instalacja WordPress’a poniżej.

Zapraszam na krótki tutorial…

oraz subskrypcję kanału YouTube :-)

Kurs tworzenie stron z WordPressJeżeli chcesz nauczyć się tworzenia stron opartych o WordPress, to zachęcam do przejrzenia oferty na stronie strefakursow.pl. Znajdują tam się ciekawe kursy, dzięki którym opanujesz nie tylko umiejętności pisania tego typu stron, ale także znajdziesz tam pozycje, które pomogą w nauce tworzenia motywów!

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

autocad dla studentów za darmo

AutoCAD dla studentów za darmo

Jesteś studentem? Uczysz się na politechnice czy uniwersytecie? W ramach zajęć szkolnych przygotowujesz dokumentację czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a