Zaawansowany kurs AutoCAD LT 2015 od videopoint.pl

Jakiś czas temu prezentowałem Wam podstawowy kurs AutoCAD LT 2015 od młodej platformy edukacyjnej videopoint.pl należącej do Grupy Helion. Dziś przyjrzę się drugiemu poziomowi, czyli części zaawansowanej kursu. Niektórzy mówią : Im dalej w las, tym więcej drzew. Zobaczymy czy to szkolenie zabrało ze sobą dobrą siekierę :)

Co znajdziemy w kursie?

Drugi poziom szkolenia z AutoCAD-a trwa 5 godzin i 15 minut, podzielony jest na 6 rozdziałów zawierających w sumie 29 lekcji.

W pierwszym rozdziale omówiono kolejne narzędzia z panelu Zmień (pierwsza partia przydatnych poleceń została przedstawiona w kursie podstawowym). Czego nowego dowie się kursant w tym rozdziale? Między innymi są to: różnego typu szyki, wliczając w to szyk wzdłuż ścieżki; polecenie odsuń, czy interesujące zagadnienie edycji polilinii.

Kolejny rozdział zatytułowano Bloki, i przedstawiono w nim nie tylko samo wykonywanie bloku wewnątrz pliku .dwg ale też pokazano jak utworzyć blok zewnętrzny, czyli taki, który można zapisać bezpośrednio na dysku.

Rozdział Opisywanie rysunku tekstami dedykowany jest poleceniom związanym z tekstem oraz stylami tekstu. Na podstawie zdobytej w tym rozdziale wiedzy, kursant będzie potrafił samodzielnie dostosować styl tekstu do własnych potrzeb czy wykonać zaawansowane formatowanie i wyrównywanie tekstu.

Następna grupa zagadnień w zaawansowanym kursie AutoCAD-a od videopoint.pl to Wymiarowanie. W tym rozdziale zaprezentowano style wymiarowania, edycje wymiarów za pomocą uchwytów lub odpowiednich panelów oraz różne typy linii wymiarowych dostępnych w AutoCAD LT 2015.

Przedostatni rozdział to Warstwy. Jest to bardzo istotny dział, ponieważ prezentuje sposób pracy na warstwach oraz całą ideę, która jej towarzyszy. Oprócz omówienia czym jest warstwa 0, autor pokazuje warstwy w praktyce, rysując prosty rzut mieszkania krok po kroku.

Wydruk to tytuł ostatniego rozdziału kursu. Przedstawiono w nim zaawansowane techniki wydruku wliczając w to użycie rzutni, przestrzeni papieru oraz wprowadzenia ustawień wydruku. Praktycznym elementem jest wydruk rzutu mieszkania przedstawionego w rozdziale Warstwy oraz wykonanie prostej tabliczki rysunkowej w Układzie.

Wady/Zalety

W tym kursie jest kilka rzeczy, które bym zmienił. W tytule tego kursu znajduje się słowo zaawansowany, dlatego po jego przerobieniu poczułem pewien niedosyt. Zabrakło zagadnień trudniejszych ale zarazem dość przydatnych. Wymienić tutaj można np. Atrybuty oraz XREFY. Moje zdziwienie było duże, kiedy w rozdziale Warstwy odnalazłem film Pomiar geometrii projektu, który swoją tematyką bardziej wskazuje na rozdział o wymiarowaniu niż o zastosowaniu warstw – uważam, że te materiały można by było lepiej uporządkować.

Zaletami tego kursu są niepodważalnie rady – praktyczne, uzupełniające i poszerzające umiejętności, które pozwolą na płynne poruszanie się po AutoCAD-zie i wykorzystywanie jego zaawansowanych funkcji. Praktyczne wykonanie rzutu mieszkania oraz samodzielne narysowanie obiektów, które nie są plątaniną linii, ale gotowym projektem do druku to umiejętności bardzo ważne dla każdego użytkownika programu. Ciekawymi i przydatnymi funkcjami, które omówiono w kursie są ponadto:

  • dodawanie wymiaru do obwiedni kreskowania, tak aby opis był bardziej przejrzysty;
  • funkcje wyrównywania tekstu;
  • ustawienia krzyża nitkowego;
  • ustawienia wyświetlane w menedżerze warstw i wiele innych.

Werdykt

Oprócz kilku niedociągnięć, które zaobserwowałem w tym kursie to polecam go Waszej uwadze. Kupując poziom pierwszy warto od razu zastanowić się nad inwestycją w poziom drugi kursu AutoCAD-a od videopoint. Kurs zaawansowany bardzo dobrze poszerza umiejętności zdobyte w pierwszej części i od razu widać że jest jego kontynuacją. Podobnie jak w podstawie, kurs zaawansowany dostarcza obfitą dawkę użytecznych poleceń do praktycznego zastosowania.

Zaawansowany kurs AutoCAD LT 2015

Zobacz szczegóły dotyczące zaawansowanego kursu AutoCAD LT 2015 TUTAJ >>>

Przekazuję Ci też 10% kupon rabatowy. Podczas zakupów na videopoint wpisz: TECHTUTOR

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a