Główna » Tutoriale » AutoCAD » AutoCAD – Wymiarowanie cz.2 – obiekty opisowe

AutoCAD – Wymiarowanie cz.2 – obiekty opisowe

Skala obiektów służących do wymiarowania stanowiła zawsze problem podczas wydruku. Dzięki zastosowaniu opisowego stylu wymiarowania w AutoCADzie, będziemy mogli wykorzystać rzutnie o różnych skalach bez konieczności zmiany parametrów stylu wymiarowania. Wystarczy tylko dodać skalę opisu, a obiekty opisowe będą poprawnie wyświetlane w arkuszu z rzutniami o zadanych skalach. Zapraszam do obejrzenia tutoriala!

Obiekty opisowe

Aby można było poprawnie wyświetlać wymiarowanie w rzutniach o ustalonych skalach, należy wykorzystać opisowy styl wymiarowania. Dzięki niemu wymiarowanie stanie się obiektem opisowym, do którego z powodzeniem będziemy mogli dodawać skale (z uwzględnieniem skal jakie ustawiliśmy w rzutniach – najlepiej wybrać zestaw takich samych skal co skale rzutni). W tutorialu zaprezentowano również sposób na dodawanie przedrostków, bez konieczności definiowania nowego stylu wymiarowania (np. dla oznaczenia średnicy – fi).

Z szeregu różnych opcji w zakładce Opisz w panelu Wymiary, przedstawiono dodatkowo tolerancje geometryczne, które możemy wstawić do dokumentacji projektowej.

Wszystkie tutoriale zawarte są na stronie: Kurs AutoCAD

Zobacz również:

AutoCAD 3D Modelowanie

AutoCAD 3D – #1 Wstęp do modelowania

Mimo, że domyślnie AutoCAD przeznaczony jest do wykonywania rysunków 2D, to jednak został wyposażony w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

BLACK FRIDAY