Główna » Tutoriale » AutoCAD » Tabele w AutoCAD-zie: wstawianie i modyfikacja

Tabele w AutoCAD-zie: wstawianie i modyfikacja

Możliwość wstawienia tabeli w rysunku DWG to uproszczenie zadania związanego z opisem rysunku technicznego. Raz utworzoną tabelę możemy zmodyfikować tak, aby stałą się tabliczką rysunkową czy też zestawieniem elementów na rysunku złożeniowym. Tabele w AutoCAD-zie są łatwe w ustawieniu i personalizacji.

Tabele

Podstawowym poleceniem jest oczywiście TABELA lub sam skrót TB. Zanim jednak przejdziemy do wstawienia tabeli, warto utworzyć styl tekstu, który będziemy wykorzystywać w tabelach. Poleceniem STYLTABELI uruchomimy menedżera stylów tabeli i będziemy mogli skonfigurować nowy styl. Elementami do modyfikacji mogą być np. wysokość oraz kolor tekstu, wybór stylu tekstu wykorzystywanego w tabeli, sposób umiejscowienia Nazwy tabeli, Nagłówków oraz Danych, obramowania komórek itd.. W momencie wstawiania tabeli, będziemy mieli możliwość wybrania np. odpowiedniego stylu nowej tabeli, ilości kolumn oraz wierszy. Wprowadzanie tekstu odbywa się już na samym końcu – przejścia między danymi komórkami możemy realizować poprzez myszkę, przycisk TAB oraz Enter. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcam do obejrzenia tutoriala Tabele w AutoCAD-zie.

Wszystkie tutoriale zawarte są na stronie: Kurs AutoCAD

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

jak podzielić linię w AutoCAD

Jak podzielić linię w AutoCAD na krótsze odcinki?

Czy jest jakiś sposób aby podzielić linię, która istnieje już na rysunku w AutoCADzie? Okazuje …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a