styczny styczny styczny autocad 2016 pl

Brak opcji styczny styczny styczny w AutoCAD 2016 PL

Dostaję od Was e-maile, komentarze i wiadomości, że macie problem z opcją styczny styczny styczny podczas rysowania okręgów. Opcja styczny styczny styczny umożliwia rysowanie okręgów wpisanych w trójkąty i dla wielu z Was jest ona bardzo przydatna. Okazuje się jednak, że najnowszy AutoCAD 2016 z polską nakładką językową nie radzi sobie z tą opcją. Po wybraniu styczny, styczny, styczny nie można wybrać żadnej linii do której okrąg ma być styczny.

Styczny styczny styczny

Opcja ta działa nieprawidłowo tylko w AutoCAD 2016 PL. Wersje starsze oraz wersja 2015 (informację potwierdził użytkownik dongregoriomazda) są wolne od tego błędu. Przypomnę jeszcze, że AutoCAD 2016 z polską wersją językową od początku borykał się z błędami. Przykładowo w maju firma Autodesk wystawiła Hotfix dla polskiej wersji AC2016, gdzie naprawiono uporczywy błąd związany tymczasowym trybem lokalizacji (Shift + PPM). Bug odpowiedzialny był za pomieszanie opcji tymczasowego trybu lokalizacji oraz jego niepoprawne działanie.

Czekamy na service pack

Przed tygodniem (29.06.2015) Autodesk opublikował nowy Hotfix, jednak na liście poprawek nie uwzględniono opcji rysowania okręgu styczny styczny styczny. Przesłałem informację do firmy Autodesk o występującym problemie. Pytanie jednak pozostaje, czy użytkownicy AutoCAD-a 2016 PL uzyskają pomoc w związku z poleceniem OKRĄG jeszcze w tym roku… i czy w ogóle ten problem zostanie rozwiązany?

Co sądzisz na temat błędów w nowych AutoCAD-ach? Daj znać w komentarzu pod tym wpisem! Jeszcze jedno: udostępnij proszę ten wpis, aby Twoi znajomi wiedzieli o tym błędzie w najnowszym AutoCAD-zie.

 

EDIT: Zainstalowanie wszystkich dostępnych service-packów i fixów obecnie niweluje problem. 

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

autocad dla studentów za darmo

AutoCAD dla studentów za darmo

Jesteś studentem? Uczysz się na politechnice czy uniwersytecie? W ramach zajęć szkolnych przygotowujesz dokumentację czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a