POLILINIE w APlus – ciekawe rozwiązania

Polecenia związane z poliliniami w nakładce APlus do AutoCAD-a, stanowią ciekawą grupę z uwagi na innowacyjność w stosunku do standardowych poleceń. Przyjrzyjmy się temu, co niosą ze sobą polecenia i polilinie w APlus.

Polilinie w APlus

Pierwszym poleceniem jest Polylines Union (PLU), które pozwala na połączenie wielu zamkniętych polilinii w jedną. Polecenie Polyline Bulg (PLARC) służy do przekształcenia prostoliniowego segmentu polilinii w łuk. W mojej ocenie bardzo ciekawym poleceniem jest Polyline Perspective (PLPERS). Dzięki niemu wykonamy symulację perspektywy dla zamkniętej polilinii. Za pomocą Polyline Join (PLJ) połączymy końce wielu polilinii w jedną, a jeżeli polilinie nie będą miały wspólnych końców (tylko ich końce będą leżały w niewielkiej odległości od siebie) to będziemy mogli je szybko połączyć poleceniem Polyline Weld (PLWELD). Na końcu przedstawiono polecenie Align segment of Polyline (ALPL), które służy do wyrównywania segmentu polilinii do wybranej linii.

Link do nakładki: APLUS

 

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a