AutoCAD: Zestawy arkuszy cz.2

We wcześniejszym tutorialu dot. menedżera zestawów arkuszy, omówiłem jak utworzyć oraz dostosować taki zestaw rysunków. Dzisiaj pokarzę jak wykorzystać zestawy arkuszy do szybkiego drukowania całego projektu.

Zestawy arkuszy – tabela

Mając gotowy zestaw arkuszy możemy zrobić bardzo szybko i wygodnie zestawienie wszystkich rysunków. Jest to przydatne wtedy, gdy cała dokumentacja składa się z wielu wydruków.

Tabela listy arkuszy, czyli zestawienie wszystkich rysunków, tworzona jest tak samo jak w przypadku zwykłych tabel, o których mówiłem we wcześniejszych tutorialach. Tabela generowana przez AutoCAD w tym przypadku może zawierać różne typy danych np. tytuł rysunku, autor, data zapisu rysunku, całkowity czas edycji i wiele innych (dane pobierane są automatycznie i nie trzeba ich wpisywać).

Tabela może być dowolnie sformatowana, posiadać niestandardowe teksty nagłówków oraz kolory i czcionki.

Zestawy arkuszy – drukowanie

Istotną funkcjonalnością zestawów arkuszy jest możliwość masowego wydruku rysunków zawartych w zestawie. Oprócz standardowego drukowania na ploterze mamy możliwość publikowania zestawów do plików DWF czy PDF. Podobnie jak podczas zwykłego drukowania możemy odpowiednio dostosować ustawienia strony wydruku.

Zapraszam na Facebooka oraz do obejrzenia innych tutoriali z AutoCAD-a!

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

projektowanie parametryczne

Projektowanie parametryczne w programach CAD

Projektowanie parametryczne to funkcjonalność dostępna w programach CAD od wielu lat. Niektóre programy bazują na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a