AutoCAD – WARSTWY w praktyce cz.1

Wykorzystanie zdobytych informacji, czyli warstwy w praktyce

warstwy w praktyce

W tym tutorialu zostały omówione praktyczne aspekty wykorzystania warstw w rysunkach CAD. Warstwy w praktyce rysunkowej AutoCAD to bardzo ważna część całego kursu. Bez znajomości warstw nie można w pełni wykorzystać potencjału oprogramowania CAD. Dlatego w tym filmie dowiesz się jak ustawiać szybko warstwę bieżącą, zmieniać warstwę dla wskazanych obiektów na kilka sposobów w zależności od potrzeb, zmodyfikować wyświetlanie menedżera warstw. Ponadto wyjaśniono na czym polega wyłączanie, blokowanie oraz zamykanie warstw:

1. Wyłączenie warstwy – jest używane najczęściej. Pozwala na wyłączenie warstwy oraz uniemożliwia jej przypadkową modyfikację. Dzięki temu twój rysunek będzie uporządkowany
2. Blokowanie warstwy – wyłączenie warstwy na dłuższy czas
3. Zamykanie warstwy – uniemożliwia edycję/modyfikację elementów na niej zawartych. Tryb lokalizacji jest nadal aktywny w przypadku zamkniętej warstwy

Tutorial “Warstwy w praktyce” pozwoli Ci na nauczenie się sprawnego wykorzystania warstw w rysunkach. W drugiej części tutoriala przedstawiono zostaną inne opcje warstw, ale także przypisywanie właściwości bezpośrednio do danych obiektów. Warstwy w praktyce cz.2 znajdziesz tutaj.

Zobacz jeszcze wcześniejsze tutoriale całego kursu AutoCAD na techtutor.pl!

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

projektowanie parametryczne

Projektowanie parametryczne w programach CAD

Projektowanie parametryczne to funkcjonalność dostępna w programach CAD od wielu lat. Niektóre programy bazują na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Promocja Urodzinowa - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a