Główna » Tutoriale » AutoCAD » Kreskowanie w rysunku AutoCAD

Kreskowanie w rysunku AutoCAD

Ważnym aspektem podczas wykonywania różnego typu projektów jest wybór odpowiedniego wypełnienia bądź wzoru kreskowania. Dzięki nim możemy oznaczać różnego rodzaju elementy projektu takie jak: przekroje, izolacje termiczne w budownictwie czy w końcu plany zagospodarowania zieleni publicznej. W tym tutorialu dowiesz się nie tylko jak wykonać kreskowanie, ale także jak je dostosować do swoich potrzeb związanych z danym projektem. Zapraszam!

Kreskowanie wykorzystujące styl opisowy

W tutorialu omówiono dwa podstawowe sposoby wykonania kreskowania (polecenie KRESKUJ): za pomocą wyboru punktu wewnątrz zamkniętego obszaru oraz za pomocą wyboru obiektu, który stanowi zamkniętą obwiednię. Omówiono podstawowe parametry kreskowania (np. skalę kreskowania), jak również dobór wzoru kreskowania. Na koniec przedstawiono możliwość wyboru stylu opisowego kreskowania, dla którego możemy dobrać odpowiednie skale obiektu opisowego (w zależności od skal rzutni które ustawiliśmy w obszarze Układu, a które wymagane są w naszym projekcie – po więcej informacji zapraszam do obejrzenia Lekcji 24-25 kursu AutoCAD – link poniżej).

Wszystkie tutoriale zawarte są na stronie: Kurs AutoCAD

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

jak podzielić linię w AutoCAD

Jak podzielić linię w AutoCAD na krótsze odcinki?

Czy jest jakiś sposób aby podzielić linię, która istnieje już na rysunku w AutoCADzie? Okazuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przedsprzedaż kursu Fusion 360 Zaawansowany

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a