autocad 2014 pl. pierwsze kroki

AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki

Zagubienie. To właśnie czuje początkujący użytkownik, gdy po raz pierwszy włącza i rozpoczyna pracę w programie AutoCAD. Książka pana Andrzeja Pikonia pt.”AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki” ma za zadanie złagodzić, bądź całkowicie usunąć negatywne emocje powstałe w wyniku pierwszego kontaktu z AutoCAD-em. Autor wyraża nadzieję, że po przeczytaniu oraz przerobieniu ćwiczeń z książki, rysowanie w programie stanie się dla nas przyjemnością. Zobaczmy, czy nadzieje Autora nie są płonne.

Książka “AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki” wydawnictwa Helion przeznaczona jest dla osób rozpoczynających naukę AutoCAD-a. Na stronie wydawnictwa mamy możliwość kupna klasycznej papierowej wersji lub wersji elektronicznej publikacji, którą możemy ściągnąć na dysk twardy w postaci pliku PDF. Do podręcznika (248 stron) zostały utworzone pliki z ćwiczeniami, które można pobrać ze strony internetowej.

Pierwsze dwa rozdziały zawierają podstawowe informacje dla użytkownika o uruchamianiu oraz interfejsie programu AutoCAD 2014. Znajdziemy w nich wiedzę nt. tworzenia nowych rysunków, zapisywania projektów, sposobach wprowadzania poleceń, czy kończenia pracy z programem. Są to informacje fundamentalne dla użytkowników niezaznajomionych z oprogramowaniem typu CAD.

W podręczniku “AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki” kolejność omawianych zagadnień nie jest przypadkowa. Rozpoczynamy od najprostszych, ale zarazem najważniejszych poleceń, dzięki którym wykonamy pierwsze linie oraz figury geometryczne. W następnych działach poznajemy sposoby wprowadzania współrzędnych oraz precyzyjnego rysowania. Dowiadujemy się o metodach modyfikacji obiektów na rysunku oraz możemy szczegółowo przećwiczyć to zagadnienie. W dalszej części publikacji natrafiamy na rozdziały, w których omówiono możliwości tworzenia szyków, kreskowania, tekstów i wymiarów. Zgłębiając podręcznik, z czasem poznamy sposoby edycji obiektów za pomocą uchwytów, będziemy mogli wyświetlić informacje związane z naszym rysunkiem, uruchomimy menedżer właściwości. Na końcu nauczymy się tworzyć bloki, zarządzać warstwami oraz wykonywać wydruki. Dodatkowo w książce omówiono zagadnienie rysunku parametrycznego, które wychodzi poza granice kursu podstawowego z programu AutoCAD 2014 PL.

Ostatni rozdział przeznaczono na obszerne podsumowanie, gdzie użytkownik ma za zadanie wykonać rysunek elementu. W tym celu musi wykorzystać wiedzę wcześniej zdobytą, aby sprawnie wykonać zadany projekt. Każdy krok podsumowania zawiera niezbędne informacje oraz przedstawia ścieżkę rozwiązania projektowego dla rysowanego elementu.

Zadaniem książki “AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki” jest zachęcić początkującego użytkownika do nauki oraz poznawania możliwości AutoCAD-a. Dzięki zastosowaniu prostego języka,  ćwiczeniom oraz nieskomplikowanym przykładom, to założenie jest spełnione. Grafiki wykorzystane w publikacji jasno obrazują sposób użycia poleceń, bądź efekty zastosowania polecenia w danym ćwiczeniu. Kluczowe informacje zostały specjalnie oznakowane tak, aby użytkownik zwrócił na nie szczególną uwagę podczas nauki.

Podręcznik pana Andrzeja Pikonia jest publikacją, po przeczytaniu której pierwsze kroki początkującego użytkownika  w programie AutoCAD będą  łatwe i przyjemne. Duża ilość ćwiczeń pozwoli takiej osobie na zrozumienie danego polecenia oraz wykorzystania go w praktyce. Rysowanie w programie AutoCAD stanie się dla Ciebie przyjemnością.

AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki

Książkę “AutoCAD 2014 PL. Pierwsze kroki” można kupić na stronach wydawnictwa Helion.

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

AutoCAD 2011 PL. Pierwsze kroki

AutoCAD 2011 PL – Pierwsze kroki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Promocja Urodzinowa - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a