Główna » Tutoriale » Nakładka » APlus » APlus – test poleceń z działu RYSOWANIE

APlus – test poleceń z działu RYSOWANIE

Polecenia w zasobniku Rysowanie umożliwiają automatyczne tworzenie ramek, osi oraz podziałów prostokątów na mniejsze prostokąty, co może pozwolić na ominięci tworzenia szyków podczas tej prostej operacji.

Rysowanie

Polecenie służące do szybkiego podziału prostokąta to Square Division (SQD). Po zaznaczeniu obszaru do podziału należy określić ilość docelowych elementów podziału. Prostokątny obszar można podzielić pionowo (V), poziomo (H) oraz poziomo i pionowo (HV). Axis between Polylines (AXPL) to narzędzie służące do szybkiego wykonywania osi pomiędzy dwiema poliliniami (zaznaczamy obie polilinie – w ten sposób mamy możliwość szybkiego wykonania osi dla np. ścian). Polecenie FRAMES pozwala na automatyczne rysowanie ramek – wokół zaznaczonego obiektu lub wokół wszystkich obiektów. W celu narysowania prostokąta pod zadanym kątem, możemy posłużyć się poleceniem APlusa o nazwie Rectangle Aligned (RECAL). Oprócz możliwości rysowania pod kątem, polecenie to umożliwia określenie wymaganego pola powierzchni prostokąta.

Zapraszam do obejrzenia tutoriala oraz do przetestowania nakładki APlus.

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

BLACK FRIDAY