APlus: Szybki wybór WARSTWY bieżącej

Kolejny tutorial z nakładką APlus w roli głównej. Dziś zajmiemy się możliwościami APlus’a, które pozwolą na szybki wybór warstwy bieżącej za pomocą przycisku numerycznego na klawiaturze! Oprócz tego przedstawione zostaną inne polecenia związane z szybką zmianą warstwy.

Wybór warstwy bieżącej za pomocą klawiatury

Aby aktywować wybór warstwy za pomocą klawiatury, należy w pierwszej kolejności utworzyć swój zestaw warstw w pliku .dwg, z których będziemy korzystać w projekcie. Następnym zadaniem jest utworzenie pliku .xls (pliku czytanego przez MS Excel) za pomocą polecenia MYLL. W ten sposób utworzymy plik layers_g.xls. Za pomocą polecenia AFOLDER przechodzimy do katalogu głównego APlus’a na naszym dysku i tam w folderze SETUP odnajdujemy rzeczony plik layers_g. W tym samym folderze odnajdziemy plik layers.xls, do którego należy skopiować zawartość  z pliku layers_g. Zauważ, że w kolumnie “Nr” znajdują się liczby. Te liczby będą związane z liczbami na klawiaturze numerycznej.

Wykonaj operacje kopiowania wraz z wideo-tutorialem na tej stronie! APlus w obecnym momencie nie będzie czytał pliku layers.xls jeżeli po jego zapisaniu przejdzie w Tryb zgodności. Zrób kopię zapasową pliku layers.xls w innej lokalizacji na dysku.

Po poprawnie wykonanej operacji kopiowania, wpisz w AutoCAD polecenie LL123 i ciesz się szybką zmianą warstwy za pomocą przycisków numerycznych (np. aby wybrać pierwszą warstwę ze swojego zestawu przyciśnij klawisz z cyfrą 1 i zatwierdź enterem). Warstwa 0 oraz Defpoints nie wliczają się do Twojego zestawu warstw.

Link do nakładki APlus

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a