APlus – opisy POKOJÓW (metki)

Narzędzia niezbędne dla każdego architekta, który ceni ergonomię pracy, związane są z opisem – konkretniej opisem pokojów oraz odpowiednim oznaczaniem elementów w projekcie.

Metki – opis pokojów

Pierwszym z przedstawionych poleceń jest Room (RM), które służy do wprowadzenia bloków zawierających opis każdego z pomieszczeń – wystarczy kliknąć na zamknięty obszar, żeby wstawić metkę np. z metrażem pokoju. Polecenie Room Number (RMN) można wykorzystać do wprowadzenia numeracji pomieszczeń, a polecenie Room Roomname (RMR) do nadania nazwy każdemu z nich. Room List (RML) można zastosować do automatycznej generacji listy pokojów. Polecenie Room Sum (RMS) służy do automatycznego zsumowania powierzchni pokojów. Polecenie Block Attribute Editor (BATTE) służy do zarządzania atrybutami wstawionych bloków. Za jego pomocą z łatwością zmodyfikujemy każdą wartość, nazwę pokoju, typ podłogi w metkach, które dołączone są do każdego pomieszczenia.

Zapraszam do obejrzenia tutoriala oraz do przetestowania nakładki APlus.

O autorze: Piotr Cichalewski

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2012 roku szkoli z obsługi oprogramowania CAD w szczególności programu Autodesk AutoCAD oraz Autodesk Inventor. Założyciel serwisu techtutor.pl zawierającego wideokursy z obsługi AutoCAD-a. Autor kursów dostępnych na największej polskiej platformie szkoleniowej strefakursow.pl. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek.

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a