Główna » Tutoriale » Nakładka » APlus » APlus – BLOKI – polecenia nakładki

APlus – BLOKI – polecenia nakładki

APlus, oprócz wbudowanej biblioteki bloków, posiada całą gamę poleceń związanych właśnie z tworzeniem lub modyfikacją bloków. W tutorialu BLOKI przedstawione zostały ciekawe i nowatorskie rozwiązania, które wprowadza nakładka do programu AutoCAD.

BLOKI – Polecenia APlusa

Pierwszym poleceniem jest Clean Block Explode (BX). Dzięki niemu, po rozbiciu bloku, wszystkie jego składowe elementy pozostaną na warstwie na której leżał wcześniej rzeczony blok (polecenie ROZBIJ powoduje przeniesie każdego elementu na warstwę początkową – w wielu wypadkach na warstwę “0”). Polecenie Block Center All (BCENA) pozwala na szybką zmianę lokalizacji punktu wstawienia każdego wybranego bloku. Opcji centrowania punktu mam bardzo dużo (wszystkie możliwości zapisano w tutorialu). Polecenia Block Replace oraz Block Replace All (BRE, BREA) pozwalają na szybką “podmianę” danych bloków innym blokiem. Na końcu przedstawiono polecenie Block Index (BINDEX), za pomocą którego utworzymy legendę bloków na rysunku.

Link do nakładki APlus

Zobacz również:

spłaszczanie 3d

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.