Główna » Blog » Brak opcji styczny styczny styczny w AutoCAD 2016 PL
styczny styczny styczny autocad 2016 pl

Brak opcji styczny styczny styczny w AutoCAD 2016 PL

Dostaję od Was e-maile, komentarze i wiadomości, że macie problem z opcją styczny styczny styczny podczas rysowania okręgów. Opcja styczny styczny styczny umożliwia rysowanie okręgów wpisanych w trójkąty i dla wielu z Was jest ona bardzo przydatna. Okazuje się jednak, że najnowszy AutoCAD 2016 z polską nakładką językową nie radzi sobie z tą opcją. Po wybraniu styczny, styczny, styczny nie można wybrać żadnej linii do której okrąg ma być styczny.

Styczny styczny styczny

Opcja ta działa nieprawidłowo tylko w AutoCAD 2016 PL. Wersje starsze oraz wersja 2015 (informację potwierdził użytkownik dongregoriomazda) są wolne od tego błędu. Przypomnę jeszcze, że AutoCAD 2016 z polską wersją językową od początku borykał się z błędami. Przykładowo w maju firma Autodesk wystawiła Hotfix dla polskiej wersji AC2016, gdzie naprawiono uporczywy błąd związany tymczasowym trybem lokalizacji (Shift + PPM). Bug odpowiedzialny był za pomieszanie opcji tymczasowego trybu lokalizacji oraz jego niepoprawne działanie.

Czekamy na service pack

Przed tygodniem (29.06.2015) Autodesk opublikował nowy Hotfix, jednak na liście poprawek nie uwzględniono opcji rysowania okręgu styczny styczny styczny. Przesłałem informację do firmy Autodesk o występującym problemie. Pytanie jednak pozostaje, czy użytkownicy AutoCAD-a 2016 PL uzyskają pomoc w związku z poleceniem OKRĄG jeszcze w tym roku… i czy w ogóle ten problem zostanie rozwiązany?

Co sądzisz na temat błędów w nowych AutoCAD-ach? Daj znać w komentarzu pod tym wpisem! Jeszcze jedno: udostępnij proszę ten wpis, aby Twoi znajomi wiedzieli o tym błędzie w najnowszym AutoCAD-zie.

 

EDIT: Zainstalowanie wszystkich dostępnych service-packów i fixów obecnie niweluje problem. 

Zobacz również:

Tworzenie ikon na iPad’a i iPhone’a

Użytkownicy urządzeń firmy Apple przyzwyczajeni są do obecności wielu ikon na swoim pulpicie. Oczywiście możemy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zapisz się na newsletter!

Nie wysyłam spamu, bo sam go nie lubię