Nakładki LISP – Gdzie ich użyć poza AutoCAD-em ?

Nakładki LISP – w jakich programach możemy ich użyć poza AutoCAD-em ? W poprzednim artykule pokazałem w jaki sposób zwiększyć szybkość rysowania w programach CAD przy użyciu programów LISP. W dzisiejszym artykule spróbuję pokazać wszechstronność LISPów w projektowaniu przy użyciu różnych wersji programów CAD.

Nakładki LISP wspomagają pracę nie tylko w AutoCAD-zie

Nakładki LISP wspomagają projektowanie we wszystkich programach CAD współpracujących z aplikacjami LISP. Do tych programów należą: AutoCAD, ZwCAD+, BricsCAD, GstarCAD, InteliCAD. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że z LISPami rysujemy w wersjach 2D jak i 3D programów CAD.

z lispami 30 procent szybciej
Nakładki LISP stosuje się do zwiększenia wydajności rysowania w programach: AutoCAD, ZwCAD+, BricsCAD, GstarCAD, InteliCAD w projektowaniu 2D jak i 3D

LISP, a różne wersje programów

Nie ma różnicy na którym CADzie pracujesz, jak również nie ma różnicy czy używasz wersji starszej czy nowszej programu. Te same nakładki LISP będą działały zarówno na wersji AutoCAD 2008, jak również AutoCAD 2014.

Praca na różnych wersjach językowych

Mimo, że wiele biur projektowych pracuje na anglojęzycznych wersjach AutoCAD-a, nie stanowi to problemu przy obsłudze LISPa w anglojęzycznej i polskojęzycznej wersji programów CAD. Aby jeden LISP działał na różnych wersjach językowych przed komendami w kodach źródłowych należy postawić podkreślnik “_”.

Szybkie rezultaty

Nakładki LISP są bardzo proste do wdrożenia, a szybkie rezultaty okażą się zdumiewające. Na swoim przykładzie mogę potwierdzić skuteczność LISPów –  nakładki LISP wdrożyłem w ciągu 7 dni, po czym moja szybkość rysowania w AutoCADzie wzrosła 2-krotnie.

Nakładki LISP = Oszczędność czasu

Na podstawie testu, który przeprowadziłem, udowodniłem, że przy wykorzystaniu prostych LISPów można zwiększyć szybkość rysowania o min 30%. A teraz zróbmy małe przeliczenie:

30% z 8 h/dzień to 2,4 h – ponad 2 godziny zaoszczędzonego czasu dziennie

co w tygodniu daje 10 godzin

w miesiącu 40 godzin = 5 dni zaoszczędzonego czasu

Możliwość edytowania

Większość aplikacji i programów nie posiada opcji edycji. Nakładki LISP, które można otworzyć w zwykłym notatniku, można również dowolnie edytować. Osoba zaczynająca obsługiwać LISPy z powodzeniem poradzi sobie ze zmianą skrótu klawiszowego (włączającego program) na taki, który mu najbardziej odpowiada – na sam początek taka znajomość programowania LISP w zupełności wystarczy. Oczywiście jeśli ktoś nie chce wgłębiać się w kody źródłowe LISPów, może korzystać z gotowych programów z przydzielonymi skrótami klawiszowymi.

Kompendium wiedzy o LISP

Zobacz również:

rysowanie w programach cad

Superszybka metoda rysowania w programach CAD

Jak zwiększyć szybkość rysowania w programach CAD o 30% w kilka dni? W artykule postaram …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Intensywna promocja - kursy CAD / CAM
Webinar Twój Pierwszy Rysunek w AutoCAD
Promocja -31% tylko do końca dnia | w koszyku wpisz: 26MAJ

Odbierz darmowe ćwiczenia z AutoCAD-a