czwartek , 18 Październik 2018
Główna » Tutoriale » Nakładka » APlus » Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie, format papieru, spłaszczanie 3d – APlus

Czyszczenie rysunku z linii, które wyglądają na pionowe/poziome, wstawianie ramek o odpowiednim formacie oraz spłaszczanie 3d za pomocą nakładki APlus.

Czyszczenie i spłaszczanie 3d – AFLAT

W celu wyszukania linii wyglądających na pionowe/poziome (posiadających minimalne odchylenie od poziomu/pionu) posłużono się poleceniem CHECK (sprawdzanie pojedynczej linii). Aby przeprowadzić wyszukiwanie dla wielu linii w danym obszarze oraz wyszczególnić je wybranym kolorem, można zastosować polecenie Find slanted lines (SLANTED). Nakładka posiada specjalne skale (jednostki), dzięki którym APlus pozwala wstawiać elementy w odpowiedniej skali. W przypadku powyższego tutoriala zastosowano jednostki milimetry oraz centymetry, czyli skale: 1 jednostka to 1 mm (polecenie AUMM) oraz 1 jednostka to 1 cm (AUCM). Za pomocą poleceń A0-C6 będziemy mogli wprowadzić ramki rysunkowe w odpowiednim formacie.

Ostatnie polecenie o nazwie Aplus flat drawing z=0 in world UCS (AFLAT) służy do spłaszczania obiektów rysowanych w przestrzeni 3D. Dzięki niemu można przenieść rysunek 3d z przestrzeni XYZ na płaszczyznę XY, rzutując jego wierzchołki na płaszczyźnie.

Zapraszam do obejrzenia tutoriala oraz do przetestowania nakładki APlus.   

Zobacz również:

wymiary

Wymiary oraz praca z LUW – APlus

Jak “zrobić” wymiary dla całej polilinii jednym kliknięciem oraz szybko obrócić LUW? Z pomocą przychodzi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zapisz się na newsletter!

Nie wysyłam spamu, bo sam go nie lubię